Obywatelskie Forum Samorządowe

Wielka Racza zdobyta!

Dodano: 2012-04-15 17:01:39

W sobotę 21 kwietnia udaliśmy się na pierwszy tegoroczny wiosenny rajd (48 uczestników) na Wielką Raczę aby podziwiać uroki Beskidu Żywieckiego.

Powrót

Trasa sobotniego rajdu wiodła z Rycerki-Kolonii na Wielką Raczę, potem przez Przełęcz pod Orłem, Przełęcz Śrubita, Abramów, Przełęcz pod Banią i Przełęcz Przegibek z powrotem do Rycerki Kolonii (17,5 km).

Z uwagi na ciężkie warunki dla turystyki pieszej na trasie (gruba pokrywa mokrego śniegu, miejscami sięgająca po pas), zamiast pierwotnie planowanych 5,5 godziny, przejście tej części trasy zajęło nam aż ponad 7 godzin plus przerwy, stąd nie przedłużyliśmy trasy przez Wielką Rycerzową do Soblówki. Niemniej, szlak dostarczył sporo pozytywnych wrażeń i pięknych widoków, jako że warunki pogodowe były bardzo dobre (ciepło, niewielki wiatr lub wręcz bezwietrznie, miejscami słonecznie, praktycznie bezdeszczowo).

 

Zapraszamy na kolejne rajdy i wycieczki!

12 maja z kolei udamy się w czeskie Jeseniki, a 2 czerwca w Beskid Wyspowy. 15-16 czerwca - Góry Sowie i Suche oraz Skalne i Podziemne Miasta.

 


Powrót


Wycieczka integracyjna

Wycieczka integracyjna

Wycieczka integracyjna

Wycieczka integracyjna

Pod patronatem

Pod patronatem


Logowanie