Obywatelskie Forum Samorządowe

Rajdy piesze i rodzinne

Dodano: 2019-01-25 10:00:00
W tym roku OFS rozróżnił dwa rodzaje rajdów - piesze i rodzinne. O ile rajdy piesze zalecane są dla osób z zaawansowanych kondycyjnie i sprawnościowo, o tyle dla reszty (w tym dla dzieci) zalecane są raczej rajdy rodzinne.Powrót →

Rajdy rodzinne są właśnie przeznaczone dla osób nie gustujących w intensywnym, górskim tempie rajdowym, i toczą się raczej w tempie spacerowym - choć też wymagają nieco kondycji.

Rajdy piesze natomiast w tym roku to oferta dla tych, którzy chcą się solidnie zmęczyć i spocić, toczą się w tempie rajdowym (intensywnym). Rajdy te wiodą również po trudniejszych odcinkach, nieraz o sporym stopniu nachylenia i ekspozycji, są też dość długie. Tego typu rajdy nie są zalecane dla osób z kontuzjami, szybko się męczących i cierpiących na dolegliwości zdrowotne - jednym słowem dla osób, które mogą opóźniać tempo rajdowe, ze szkodą dla innych uczestników. Tegoroczne trasy rajdów pieszych są nieliczne, ale za to ambitne i zamierzamy je zrealizować w całości - osoby nie dające rady na szlaku mogą być zmuszone do wezwania odpowiednich służb ratownictwa górskiego.

Radzimy przemyśleć zapisy na oba typy rajdów tak, aby uniknąć rozczarowania i problemów na szlaku, które mogą odbić się na dyspozycji i zdrowiu.


Powrót →
Logowanie