Wydarzenia - Obywatelskie Forum Samorządowe - Rok 2017 z OFS-em
Obywatelskie Forum Samorządowe

Rok 2017 z OFS-em

Dodano: 2017-02-13 01:19:43
Pięć rajdów i trzy wycieczki - dwie jednodniowe i jedna 2-dniowa. Zapraszamy na nasze imprezy członkowskie otwarte w 2017 roku! Zobacz, jakie czekają nas imprezy.Powrót

W 2017 roku ceny wycieczek jednodniowych OFS zostały utrzymane na takim samym poziomie, jak w roku 2016. Ceny są zróżnicowane w zależności od czasu trwania rajdu bądź wycieczki i odległości, jakie przemierzać będziemy autokarem (grupy A-D) - jeśli więc kogoś nie stać na udział w dalszych, relatywnie droższych imprezach (B i C oraz D), może wziąć udział w tych bliższych, tańszych (A), których cena utrzymana została na poziomie z 2016 roku i lat poprzednich. W tym roku dodaliśmy jedną grupę rajdów/wycieczek (D) z nową stawką - są to wycieczki, podczas których przejedziemy autokarem ponad 700 km (dotychczas takich wycieczek jednodniowych nie organizowaliśmy, jednak w związku z rozwojem sieci autostrad i szybsza podróżą jest to już obecnie możliwe). W tym roku są dwie jednodniowe imprezy kategorii B, dwie kategorii C, dwie grupy D i jedna impreza grupy A.

Tradycyjnie, uczestnicy imprez są podzieleni na kategorie (I-VI). Taryfa normalna to kategoria I (dla dorosłych) i II (dla osób niepełnoletnich). Na niższą taryfę mogą liczyć stali, wieloletni członkowie OFS, którzy swoją pracą społeczną i wkładem w działalność stowarzyszenia na takie ulgi zapracowali (kategoria V i VI), a także ci, którzy w 2016 roku często z nami jeździli. Zniżka dla stałych uczestników naszych imprez (tzw. lojalnościowa – kategorie III i IV) obejmuje tych, którzy w 2016 roku byli z nami na więcej niż 60% naszych imprez (i opłacili w nich swój udział, jeśli np. w ostatniej chwili coś im wypadło i musieli zrezygnować, ale nie otrzymali zwrotu za wejściówkę) i którzy... się z nami integrują! W 2016 roku zorganizowaliśmy łącznie 9 wycieczek i rajdów - kto więc był z nami na przynajmniej sześciu z nich, otrzyma zniżkę 10 złotych na każdą imprezę jednodniową OFS w 2017 roku (kategoria III i IV). Ulga jest przyznawana automatycznie, na podstawie zeszłorocznych wpłat uczestników i ich udziału w naszych imprezach - nie trzeba niczego zgłaszać. Cena z uwzględnieniem tej ulgi będzie zawarta na osobistych wejściówkach na tegoroczne imprezy, wykupywanych jak każdego roku w tradycyjnym punkcie kolportażu, zgodnie z otrzymaną informacją SMS (ważne - należy przy zgłoszeniu przez internet wpisywać swój ważny numer telefonu, a przy jego zmianie w ciągu roku należy to zgłosić organizatorom np. mailem). Jeśli ktoś chce dowiedzieć się, czy przysługuje mu ta ulga (np. nie jest pewien, na ilu naszych imprezach był w 2016 roku), można zadać pytanie mailem, a my sprawdzimy i odpowiemy.

Kategoria V i VI to osoby objęte tradycyjnymi zniżkami członkowskimi - należy być członkiem zwyczajnym lub honorowym OFS przyjętym przed 1 stycznia 2017 r. oraz mieć w chwili dokonywania zapisu na daną imprezę (w przypadku której chce się skorzystać ze zniżki) w pełni opłacone składki członkowskie za cały bieżący rok z góry. Członkowie OFS-u tradycyjnie mogą zapisać się na imprezy OFS-u przed rozpoczęciem zapisów otwartych (do 28 lutego, im wcześniej tym lepiej - mailem lub bezpośrednio u organizatora) i tylko w takim przypadku gwarantujemy im miejsce na danej imprezie. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Ceny i taryfy prezentujemy poniżej oraz w załączonym planie imprez w pdf >>>

Zapisy ogólne na imprezy wiosenne otwarte zostaną 1 marca na naszej stronie internetowej. Przed rozpoczęciem zapisów otwartych na imprezy tegoroczne - poza kolejnością - preferencyjnie w przedterminie zapisywać mogą się (przez e-mail) członkowie OFS (zwyczajni, honorowi i wspierający) oraz stali uczestnicy naszych wycieczek integracyjnych (uczestnicy wycieczki integracyjnej Szlakiem Wina i Miodu w 2016 roku, przy czym pierwszeństwo mają uczestnicy obu wycieczek wielodniowych w 2016 r. - Szlakiem Wina i Miodu i na Zamki Morawskie, a uczestnicy tylko jednej wycieczki integracyjnej Szlakiem WiM mogą skorzystać z zapisu w przedterminie, o ile zostaną wolne miejsca). Ilość miejsc dostępnych w przedterminie jest ograniczona.

Wykupywanie wejściówek na imprezy wiosenne odbywać się będzie w dniach 15-31 marca. Na bieżąco będzie otwarta lista rezerwowa i gdy tylko będą się zwalniać miejsca na daną imprezę (np. wskutek niewykupienia wejściówki), zapisy te będą uzupełniane.

Należy pamiętać, że imprezy te - jak co roku - są przede wszystkim imprezami członkowskimi - organizowane są dla członków naszego stowarzyszenia i mają też oni prawo do zapisu poza kolejnością.

Jednak, na każdą imprezę mamy do rozdysponowania około 50 miejsc, toteż prawie zawsze zostaje spora pula miejsc, na które przyjmujemy zapisy osób również spoza grona naszych członków (tzw. zapisy otwarte, do wyczerpania pozostałej puli wolnych miejsc). Zapisy takie prowadzone są w dwóch turach - osobno na imprezy wiosenne, a osobno na jesienne. Analogicznie, w dwóch turach - zawsze z góry - odbywa się również wykupywanie wejściówek (zgodnie z dokonanymi zapisami) na nasze imprezy.

Zapisy otwarte na imprezy wiosenne (cztery rajdy, jedną wycieczkę 1-dniową oraz jedną wycieczkę 2-dniową) rozpoczną się 1 marca br. i potrwają do wyczerpania wolnych miejsc. Zgodnie z przyjętymi zapisami, przygotowane zostaną dla każdej zapisanej osoby imienne, ale tym razem zbiorowe wejściówki (obejmujące wpłaty pełne na imprezy 1-dniowe wiosenne oraz zaliczkę na wycieczkę 2-dniową – w zależności, na które imprezy dokonało się zapisu), które należy wykupić w całości w punkcie kolportażu w dniach 15-31 marca. Niewykupione wejściówki przepadają, a zapisy zostają anulowane.

Zapisy otwarte na imprezy jesienne (jeden rajd i jedną wycieczkę 1-dniową) rozpoczną się 25 czerwca br. i potrwają do wyczerpania wolnych miejsc. Zgodnie z przyjętymi zapisami, przygotowane zostaną dla każdej zapisanej osoby imienne, zbiorowe wejściówki (obejmujące wpłaty pełne na imprezy 1-dniowe jesienne oraz uzupełniającą II transzę na wycieczkę 2-dniową – w zależności, na które imprezy dokonało się zapisu), które należy wykupić w całości w punkcie kolportażu w dniach 1-14 sierpnia. Niewykupione wejściówki przepadają (uzupełniające - wraz z przepadkiem zaliczki), a zapisy zostają anulowane.

Zalecamy, aby zapisywać się roztropnie, gdyż raz dokonany zapis nie może być wycofany, a na imprezy wiosenne (i potem - jesienne) będzie do wykupienia wyłącznie WEJŚCIÓWKA ZBIOROWA, przygotowana na taką ilość imprez, na którą się zapiszesz - będzie ją można wykupić w całości, albo w ogóle (jeśli nie zostanie wykupiona do 31 marca, wszystkie zapisy, które będzie obejmować, zostaną 1 kwietnia anulowane a miejsca zwolnione dla osób z listy rezerwowej). Zdarzało się bowiem, że niektórzy zapisywali się "masowo" sztucznie wypełniając listę i potem niewykupywali wejściówek, kosztem innych osób, które nie mogły się zapisać z braku wolnych w ten sposób miejsc. Po to publikujemy plan imprez na tydzień przed zapisami, aby zapisujący się mieli czas sprawę przemyśleć i zapisać się wyłącznie na imprezy, na które chce się i ma możliwość jechać, nie blokując niepotrzebnie miejsca innym. A my też poświęcamy społecznie swój prywatny czas na przygotowanie wejściówek - prosimy o uszanowanie tego faktu i dokonywanie racjonalnych, przemyślanych zapisów (lub zapisywanie się na listę rezerwową, jeśli nie ma się pewności - po to jest ona utworzona). Jeśli więc nie jesteś pewien/pewna możliwości swojego udziału w imprezie, zapisz się na listę rezerwową i nie blokuj miejsca innym. Jeśli zaś zapiszesz się na listę główną imprezy, a potem coś Ci wypadnie, wykup wejściówkę i zgłoś mailem chęć rezygnacji z udziału w danej imprezie - jeśli będzie taka możliwość, dobierzemy na Twoje miejsce osobę z listy rezerwowej, a Twoja wpłata pozostanie do wykorzystania na poczet kolejnych imprez, na które się zapiszesz (np. jesiennych).

Należności za wejściówki (np. w przypadku rezygnacji) nie zwracamy. Jeśli jednak odpowiednio wcześnie zgłosi się nam chęć rezygnacji z opłaconego miejsca na imprezie, staramy się dobrać na to miejsce osoby z listy rezerwowej (o ile takie są tam zapisane i potwierdzą chęć udziału) - im jednak późniejsza rezygnacja, tym mniejsza szansa na zorganizowanie takiego zastępstwa. Można szukać zastępstwa na własną rękę, ale należy to nam zgłosić - pierwszeństwo mają osoby z listy rezerwowej. Nie można odstępować imiennej wejściówki - wstęp na nią na daną imprezę ma tylko osoba, na którą dana wejściówka została wydana. W przypadku zastępstwa, wydawana jest inna wejściówka, a pierwotna traci ważność. W przypadku, gdy uda się znaleźć zastępstwo, wpłata za wejściówkę osoby rezygnującej nie jest zwracana, lecz przechodzi w pełnej wysokości na następną imprezę, na którą ta osoba będzie dokonywać u nas zapisu (o jej wartość pomniejszany jest koszt następnej, niewykupionej jeszcze wejściówki, np. na imprezę jesienną).

Wykupu można będzie dokonać tradycyjnie w Centrum Ubezpieczeń, zlokalizowanym w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Niepodległości 11 (obok Ronda Solidarności i pomnika, naprzeciwko ING Banku Śląskiego). Centrum jest czynne w dni robocze w godz. 9-17.

UWAGA! W Centrum Ubezpieczeń nie są udzielane żadne informacje dotyczące imprez ani działalności OFS-u. W Centrum nie dysponuje się żadną wiedzą dotyczącą imprez tudzież działalności OFS-u. Centrum jest podmiotem niezależnym i zajmuje się kolportażem wejściówek OFS-u wyłącznie grzecznościowo - nie odpowiada w żaden sposób za ofertę OFS-u ani za żadne inne kwestie dotyczące działalności naszego stowarzyszenia.

Przypominamy, że nie ma przymusu wykupywania wejściówek, jak również ich wykupu w terminie. Wykup wejściówek jest wyłącznie dobrowolny i obejmuje wyłącznie tylko te imprezy, na które dana osoba się zapisała. 

Wszelkie informacje tradycyjnie będą przekazywane SMS-ami na podany w zgłoszeniu numer telefonu.

Przy zapisie w fomularzu na stronie internetowej należy pamiętać, aby prawidłowo wypełniać wszystkie pola (w przeciwym razie - jeśli np. będzie podany nieprawidłowy numer telefonu - nie będzie się otrzymywać bieżących informacji o terminie wykupu wejściówek lub ewentualnych zmian godzin odjazdu na imprezę itp., a jeśli podane będą błędnie np. nazwisko, PESEL czy adres - nieprawidłowe dane zostaną zawarte w zgłoszeniu do ubezpieczenia na imprezę, wskutek czego takie ubezpieczenie będzie nieważne i uczestnik nie będzie chroniony ubezpieczeniem).

Ci, którzy zapisują się mailem, muszą podać w mailu termin imprezy, swoje imię i nazwisko, pełny adres, PESEL i aktualny numer telefonu komórkowego - w przeciwnym razie zapis może zostać uznany za nieważny.

Dokonanie zapisu na nasze imprezy jest w pełni dobrowolne i równoznaczne tym samym z akceptacją naszych zasad zapisów i wykupywania wejściówek oraz właściwych programów i regulaminów naszych imprez oraz innych postanowień organizatora, w granicach przewidzianych właściwymi regulaminami. Programy naszych imprez są ramowe i w razie zdarzeń losowych (np. niesprzyjająca pogoda) mogą ulec zmianom.

Wejście do autokaru na daną imprezę odbywa się za okazaniem dowodu tożsamości - nie trzeba posiadać papierowej wejściówki. Na daną imprezę zostaje wpuszczona wyłącznie osoba ujęta w systemie informatycznym organizatora pod unikalnym numerem identyfikacyjnym, na którą została wykupiona imienna wejściówka na daną imprezę i która nie poinformowała organizatora o rezygnacji z udziału w imprezie. Na podstawie dowodu tożsamości przy wejściu do autokaru otrzymuje się imienną miejscówkę z numerem miejsca. Brak dowodu tożsamości oznacza brak możliwości udziału w imprezie.

Ilość miejsc na imprezach OFS jest ograniczona. Wszystkie zapisy są przyjmowane, o ile są jeszcze w danej chwili wolne miejsca.

Zapraszamy!

Cennik 2017

 

 

 


Powrót


Wycieczka integracyjna

Wycieczka integracyjna


Logowanie