Wydarzenia - Obywatelskie Forum Samorządowe - Wycieczka do Wilna i Grodna
Obywatelskie Forum Samorządowe

Wycieczka do Wilna i Grodna

Dodano: 2018-05-27 23:30:00
24-27 maja 2018 roku odbyła się wycieczka 4-dniowa do Wilna (Litwa) i Grodna (Białoruś). Dawne miasta królewskie Rzeczypospolitej Obojga Narodów powitały nas piękną pogodą...Powrót

Wilno, z wciąż żywymi śladami Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Józefa Piłsudskiego - oraz Grodno, miejsce sejmu rozbiorowego i abdykacji ostatniego króla Polski, szczególne świetne za rządów Stefana Batorego, z wciąż żywymi śladami Marii Orzeszkowej. Nad Niemnem...

Nocujemy i biesiadujemy na malowniczej Suwalszczyźnie, po polskiej stronie granicy.

PROGRAM:

Wyjazd - w środę, 23 maja o godz. 21:30 z Czechowic-Dziedzic.

I dzień (czwartek) - śniadanie, rejs Kanałem Augustowskim do Studziennicznej (sanktuarium maryjne), od ok. godz. 13 czas wolny i odpoczynek w hotelu nad jeziorem (pokoje 2-4 osobowe z łazienką, bar/kawiarnia, plaża, przystań, możliwość wypożyczenia kajaków i łódek itp.), obiad, biesiada, nocleg

II dzień (piątek) - śniadanie, wyjazd do Wilna, zwiedzanie z przewodnikiem (w Wilnie obiad litewski dla chętnych i wstępy - dodatkowo płatne w EUR, 19 EUR/os., bez obiadu 11 EUR/os.), po powrocie obiadokolacja i nocleg. W Wilnie wyjedziemy na wieżę telewizyjną, zobaczymy także m.in. Ostrą Bramę, domy Słowackiego i Mickiewicza, cmentarz na Rossie, Kościół św. Piotra i Pawła, Trzy Krzyże, starówkę (katedra, parlament, uniwersytet, Sanktuarium Miłosierdza Bożego, budynek ze słynną celą Konrada).

III dzień (sobota) - śniadanie, wyjazd do Grodna, zwiedzanie z przewodnikiem, obiad, po powrocie obiadokolacja i nocleg (wstępy i dokumenty wjazdowe na Białoruś - dodatkowo płatne w pakiecie 11 EUR/os., w koszcie również białoruski obiad). Trasa zwiedzania w Grodnie obejmie stary zamek nad brzegiem Niemna, rezydencję króla Stefana Batorego, pałac nowy - dawny Pałacu Królewski, zbudowany w XVIII wieku. w okresie panowania króla i wielkiego księcia Litwy Augusta III, jako letnia rezydencja królów polskich i wielkich książąt litewskich, zaprojektowany przez Karla Friedricha Pёppelmana. Odbywały się tutaj sejmy Rzeczypospolitej, w tym tzw. "Niemy Sejm". Podczas ostatniego Sejmu w 1793 roku podpisano tu porozumienie w sprawie podziału Rzeczpospolitej Rosji i Prusi, w 1795 roku, król i Wielki Książę Litewski Stanisław August Poniatowski podpisał akt abdykacji. Zobaczymy Cerkiew św. Borysa i Gleba wieku XII, kosciół pod wezwaniem sw. Franciszka Ksawerego zbudowany w latach 1678-1705, kosciół znalezienia św. Krzyża i klasztor Bernardynow – zabytek architektury XVI-XVIII wiekow, kosciół i klasztor pofranciszkanski z XVII wieku, dom pisarki Elizy Orzeszkowej, pałac Brzostowskich (później Sapieżynskich), w którym odbywały sie sejmy Rzeczypospolitej w latach 1718-1730, kosciół Zwiastowania N.M.B. i klasztor PP Brygidek (obecnie siostr Nazaretanek).

IV dzień (niedziela) - śniadanie, wyjazd powrotny - w drodze powrotnej wizyta w Warszawie i czas wolny na Starym Mieście, powrót do Czechowic-Dziedzic w godzinach wieczornych.

KOSZT I ZAPISY:

Koszt: 650 PLN/os. (w cenie noclegi - pokoje 2-4 osobowe z łazienkami, posiłki wg programu - 4 śniadania, 3 obiady/obiadokolacje, biesiada z kolacją, autokar comfort class, lokalni przewodnicy, 3-godzinny rejs, ubezpieczenie w kraju i za granicą - Litwa, Białoruś). Członkowie OFS - 550 PLN/os. (przy członkostwie w min. rocznym stażem i opłaconych składkach członkowskich za cały 2018 rok do 20 stycznia 2018 r.).
Wstępy j.w. nieobowiązkowe
(brak programu alternatywnego - osoby nie korzystające z wstępów/obiadów spędzają czas przeznaczony na wstępy/obiad we własnym zakresie, poza autokarem).

Wymagane paszporty!

 


Powrót


Wycieczka integracyjna

Wycieczka integracyjna


Logowanie