Obywatelskie Forum Samorządowe

Wyniki Krosu Rowerowego '2007

Dodano: 2007-09-15 14:44:41
Przedstawiamy zestawienie wyników Krosu Rowerowego, który odbył się dnia 15-09-2007 roku. Jak zwykle impreza została bardzo pozytywnie oceniona przez samych zawodników. Zapraszamy do lektury krótkiej relacji z zawodów.
Powrót →
15 września br. w czechowickim Górnym Lesie odbyła się kolejna edycja krosu rowerowego organizowanego przez Obywatelskie Forum Samorządowe. Imprezy tego typu cieszą się coraz większym powodzeniem, a zapalonych rowerzystów w okolicy nie brakuje, co doskonale widać na drogach. Już dzień wcześniej organizatorzy pod kierownictwem Pawła Waleczka przygotowywali i oznaczali całą trasę krosu, która wiodła ścieżkami Górnego Lasu - przepięknego terenu leśnego rozpościerającego się wzdłuż południowo-zachodniej granicy Czechowic-Dziedzic.
Tego dnia od wczesnych godzin porannych całą naszą ekipę organizującą można było spotkać w terenie, gdzie trwały ostatnie przygotowania przed rozpoczęciem krosu. Mimo pochmurnej pogody wszyscy wierzyli ze impreza się uda i tak też się stało. Na kilkanaście minut przed planowanym startem zostały obsadzone punkty kontrolne oraz trasa została ostatecznie sprawdzona.
Przed 10 rano na miejsce startu przybyli reporterzy z portalu czechowice.eu. Nie zabrakło także jednego z radnych OFS-u Grzegorza Lubeckiego. Po godzinie 10:00 od strony leśniczówki zaczęli nadjeżdżać wielbiciele dwóch kółek, gotowi do udziału w imprezie. Każdy z nich najpierw musiał zapisać się na liście startowej i otrzymał numer startowy. Udział w krosie jak zwykle był bezpłatny, a każdy zawodnik musiał jechać na sprawnym sprzęcie oraz obowiązkowo posiadać kask.
Atmosfera robiła się coraz bardziej sportowa, uczestnicy niecierpliwie oczekiwali na rozpoczęcie zawodów. Zanim jednak zawodnicy rozpoczęli rywalizację, każdy z nich przejechał całą trasę podczas okrążenia zapoznawczego. W sumie na liście startowej pojawiło się 16 nazwisk, podzielonych na trzy kategorie wiekowe: gimnazja, szkoły średnie oraz open. W takiej kolejności miał nastąpić start uczestników. Kwadrans przed 11 wystartował pierwszy zawodnik, a następni ruszali w dwuminutowych odstępach. Rozpoczęło się mierzenie i liczenie czasów. Trasa liczyła ponad 4 km, start i meta były w tym samym miejscu. Teren nie należał do najłatwiejszych, kręte wąskie ścieżki na przemian z dłuższymi, prostymi odcinkami, do tego dużo błota, głębokie kałuże. Miejscami strome zjazdy i podjazdy zwiększały adrenalinę. Remigiusz Aprias, uczeń gimnazjum, z powodu poważnej awarii roweru, nie ukończył wyścigu. Natomiast Sebastian Chrobak, startujący w kategorii szkół średnich, także z powodu awarii, dotarł na metę pieszo dużo póśniej od rywali. Emocje rosły z minuty na minutę, a większość zawodników pytana o ilość upadków na trasie odpowiadała, że "po dziesiątym przestali liczyć". Mimo tego wszystko odbywało się zgodnie z planem, cały czas czuwaliśmy nad prawidłowym przebiegiem imprezy. Na mecie pojawiało się coraz więcej rowerzystów, po których było widać zmęczenie. Mogli oni ugasić swoje pragnienie zimnymi napojami, które czekały specjalnie na nich na mecie. Czas nieubłaganie płynął a każda ze zgromadzonych osób niecierpliwie wypatrywała swoich faworytów bądś kolegów pomiędzy zaroślami przysłaniającymi widok na ostatnie metry finiszu. Kiedy ostatni zawodnik przekroczył linię mety nastąpiła chwila przerwy na ostateczne zliczenie czasów i wyłonienie zwycięzców. Chwilę póśniej wszystko stało się jasne. Paweł Waleczek wraz z Grzegorzem Lubeckim przystąpili do dekoracji zwycięzców i rozdania zasłużonych nagród. W kategorii gimnazja na 1. miejscu znalazł się Jakub Pysz z czasem 17:30.71. W kategorii szkoły średnie najlepszy był Michał Bajerski, który przejechał trasę w 13:07.51. Natomiast zwycięzcą kategorii open był Sebastian Piecha z czasem 13:01.48. Impreza się udała, wszyscy byli pełni pozytywnych wrażeń. Na zakończenie imprezy nawet słońce wyszło zza chmur i tymże miłym akcentem pożegnało biorących udział w zawodach. Tak oto czwarty kros rowerowy przeszedł do historii, a my pełni nowych pomysłów myślimy już o kolejnej edycji tej imprezy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy. Do zobaczenia następnym razem.
Łukasz Borgieł
 
 

Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się w następujący sposób:

Gimnazjum

Miejsce Imię i nazwisko Czas przejazdu Nr startowy
1. Jakub Pysz 17:30.71 3
2. Paweł Olek 17:42.40 2
3. Kacper Kubica 17:45.83 1
- - - Remigiusz Aprias --:--.-- nie ukończył 4

Szkoły Średnie

Miejsce Imię i nazwisko Czas przejazdu Nr startowy
1. Michał Bajerski 13:07.51 16
2. Mariusz Krupnik 13:08.92 7
3. Łukasz Urbanek 14:26.14 9
4. Michał Chrobak 14:38.54 10
5. Leszek Łysoń 14:47.20 6
6. Rafał Szczyrbowski 16:11.14 8
7. (defekt) Sebastian Chrobak 20:25.57 5

Open

Miejsce Imię i nazwisko Czas przejazdu Nr startowy
1. Sebastian Piecha 13:01.48 13
2. Mariusz Kudła 13:17.99 15
3. Krystian Świerkot 14:01.82 12
4. Paweł Dudek 15:05.04 11
5. Patryk Gandor 15:55.42 14

 

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć w galerii, oraz na portalu czechowice.eu


Powrót →


Wycieczka 1-dniowa

Wycieczka 1-dniowa

Rajd pieszy plus

Rajd pieszy plus

Wycieczka 1-dniowa

Wycieczka 1-dniowa


Logowanie