Obywatelskie Forum Samorządowe

Wilno - po wycieczce

Dodano: 2009-06-21 18:44:29

W dniach 17-21 czerwca br. 52 osoby udały się na wycieczkę z Obywatelskim Forum Samorządowym na Mazury i na Litwę.

Powrót →

Uczestnicy wyjazdu odbyli m. in. nocny 1,5-godzinny spacer nocny po starówce warszawskiej oraz ponad 3-godzinny rejs po Kanale Augustowskim z Augustowa do Studziennicznej,

Kolejnymi atrakcjami były wyjazdy do Trok oraz do Wilna.

W Trokach wycieczkowicze zwiedzili kenesę karaimską (jedną z trzech zachowanych w Europie) orazśredniowieczny zame księcia Witolda, brata Władysława Jagiełły króla Polski i Wielkiego Księcia Litewskiego.

W Wilnie uczestnicy wyjazdu obejrzeli miasto z wysokości 55-piętra z wieży telewizyjnejoraz ze wzgórza słynnych Trzech Krzyży, zwiedzili jeden z najpiękniejszych kościołów świata - kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, a także cmentarz na Rossie (tam pochowano m. in.matkę i serce Józefa Piłsudskiego), Ostrą Bramę, kościoły i cerkwie Starego Miasta, obejrzano starówkę (w tym katedrę, pałac prezydencki, uniwersytet, pomnik i dom Adama Mickiewicza, dom Juliusza Słowackiego, kościół św. Anny oraz dzielnicę wileńskiej bohemy Belmont.

W drodze powrotnej była okazja zwiedzenia zamku Krzyżtopór w Ujeździe oraz obejrzenia średniowiecznych obwarowań Szydłowa.

Zapraszamy na kolejne wycieczki!Powrót →


Wycieczka 1-dniowa

Wycieczka 1-dniowa

Rajd pieszy plus

Rajd pieszy plus


Logowanie