Obywatelskie Forum Samorządowe

Wycieczka Sudety (9-11.09)

Dodano: 2011-02-01 23:25:00
Zapraszamy na 3-dniową wycieczkę Sudety Skalne i Podziemne.
Zapisy już ruszyły - ilość miejsc ograniczona.
Szczegółowy program wycieczki wkrótce.
A k t u a l n i e   T  R  W  A  J  Ą    Z  A  P  I  S  Y 

Powrót →

W trakcie pierwszego dnia wycieczki zwiedzimy Kłodzko i górującą nad miastem twierdzę z licznymi bastionami oraz systemem podziemnych korytarzy i labiryntów, w programie również wizyta w Dusznikach-Zdroju (park zdrojowy, pijalnia wód, dworek Chopina). W drugim dniu zobaczymy Góry Stołowe i Sowie. Od 1943 roku w rejonie Gór Sowich Niemcy prowadzili zakrojone na szeroką skalę i z ogromnym rozmachem prace budowlane pod wspólnym kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). Budowa nie została nigdy ukończona, a jej pozostałością jest szereg podziemnych kompleksów i budowli naziemnych do dziś owianych mgłą tajemnicy co do ich przeznaczenia. Niezwykłość tych obiektów od lat przyciąga w rejon Dolnego Śląska rzesze badaczy i poszukiwaczy przygód. Przez dziesięciolecia możliwość podziwiania ogromu pracy, jaką włożono w drążenie kilometrów tuneli w litej skale kosztem tysięcy istnień ludzkich była dostępna tylko nielicznym śmiałkom. Dziś możemy w sposób bezpieczny poznać choć część projektu „Riese” - w programie zwiedzanie podziemnych sztolni. W trzecim dniu planujemy wizytę w Skalnym Mieście w Czechach. W miarę wolnego czasu, w trakcie wycieczki zwiedzanie słynnej Kaplicy Czaszek w Czermnej i spacer po parku zdrojowym w Kudowie-Zdroju. Powrót w niedzielę wieczorem.

Zapraszamy!

Osoby zapisane proszone są o wykupienie imiennego biletu w kiosku "WEST" przy ul. Towarowej przy płycie dworca autobusowego w Czechowicach-Dziedzicach.
Bilety będzie można wykupić od 15 do 31 sierpnia br.
Cena: 290 zł + 29 zł (płatne w autokarze)

Osobom zainteresowanym zalecamy nie czekać z zapisem, gdyż w sytuacji wyczerpania wolnych miejsc - odpowiadając na zapytania osób, które nie zdążyły wpisać się na listy innych wycieczek - nie mamy możliwości rozszerzenia grupy.
Zapisy na wszystkie imprezy rozpoczęły się w styczniu i wolne miejsca dość szybko wyczerpują się.
Obowiązuje uczciwa wobec wszystkich, żelazna i stara jak świat zasada -
- kto pierwszy, ten lepszy
:)

W przypadku braku możliwości wykupienia biletu w w/w terminie prosimy o kontakt z organizatorem - ofs@o2.pl.

Niewykupienie biletu w tym terminie traktowane będzie jako rezygnacja z wyjazdu i zapis takiej osoby na imprezę zostanie anulowany.

Zobacz regulamin.

 


Powrót →
Logowanie