Wydarzenia - Obywatelskie Forum Samorządowe - Podsumowanie 2011 roku i plany na 2012
Obywatelskie Forum Samorządowe

Podsumowanie 2011 roku i plany na 2012

Dodano: 2011-10-19 07:00:00
Rok 2011 w OFS-ie stał pod znakiem wycieczek turystycznych i krajoznawczych.
OFS jest stowarzyszeniem, które skupia się na organizowaniu i rozwijaniu turystyki, sportu i rekreacji w Gminie Czechowice-Dziedzice wśród dzieci i młodzieży. Praca członków OFS na rzecz Stowarzyszenia opiera się na wolontariacie i jest mierzona satysfakcją z podejmowania i organizowania przedsięwzięć statutowych oraz z możliwości wzięcia w nich osobistego udziału.Powrót
Jedno z haseł naszej działalności – „aby mieć, trzeba coś z siebie dać” – znakomicie oddaje idee naszej aktywności. Nie czekamy, aż nam się coś da, tylko sami bierzemy sprawy w swoje ręce. Tym „czymś” są nasze imprezy, na których spędzamy aktywnie czas w swoim gronie i otoczeniu tych, którzy są dla nas najcenniejsi – dzieci i młodzieży. Ci, którzy chcą z nami działać, jeżdżą z nami. OFS nie jest biurem podróży i nie należy oczekiwać od nas wyjazdów komercyjnych – nie świadczymy usług turystycznych, a jedynie organizujemy aktywnie czas – dzieciakom i młodzieży, a także zainteresowanym dorosłym.

Nasze Stowarzyszenie

Stowarzyszenie Obywatelskie Forum Samorządowe jest organizacją społeczną działającą na rzecz rozwoju turystyki, sportu i rekreacji dzieci i młodzieży z Gminy Czechowice-Dziedzice oraz swoich członków i niezrzeszonych na bazie dotacji, którą staramy się pozyskiwać (w możliwie jak największej wysokości) w konkursie, jaki corocznie organizuje Burmistrz Czechowic-Dziedzic. Dziękujemy wszystkim członkom i sympatykom OFS za wsparcie naszej działalności i włączenie się w organizację naszych imprez, rajdów i wycieczek. Dziękujemy, że byliście przez cały rok z nami.

To zorganizowaliśmy i tam byliśmy w 2011 roku

Pierwszą tegoroczną imprezą OFS był tradycyjny, marcowy, jubileuszowy X Memoriał Pływacki im. Stanisława Dziedzica, w którym wzięło udział ponad 200 uczestników. W ramach imprez turystycznych, tym roku dzieci i młodzież z Gminy Czechowice-Dziedzice była na wycieczkach z OFS-em w Gnieźnie, Poznaniu i Wielkopolsce (wycieczka 3-dniowa), w Zamościu, na Lubelszczyźnie i Roztoczu (wycieczka 3-dniowa, integracyjna z dziećmi niepełnosprawnymi), w Sudetach i Złotym Stoku (wycieczka 3-dniowa), w Warszawie (m. in. w Muzeum Powstania Warszawskiego) i na Mazowszu (wycieczka 3-dniowa) oraz w Krakowie i Wieliczce (wycieczka 3-dniowa) a także na Pętli Beskidzkiej (wycieczka 1-dniowa). Oprócz tego odbyły się imprezy otwarte - rajdy „za złotówkę” w Beskid Żywiecki (Złatna - Rysianka - Hala Miziowa - Korbielów) i na Jurę Krakowsko-Częstochowską (Kostkowice - Góra Zborów - Rzędkowice - Morsko) oraz w 1-dniowa wycieczka w Góry Opawskie i na Górę Św. Anny (Pokrzywna - Gwarkowa Perć - Biskupia Kopa - Pokrzywna - Prudnik) – te imprezy skierowane były głównie do dzieci i młodzieży, ale również – w miarę wolnych miejsc – do szerszego grona odbiorców. Oprócz głównego celu działalności, tj. organizacji turystyki i rekreacji dla dzieci i młodzieży, OFS nie zapomina również o dorosłych - ci mogli uczestniczyć w 3-dniowej wycieczce na Kresy Wschodnie i do Lwowa. Jesienne imprezy OFS-u dla dorosłych nie odbyły się, gdyż było za mało chętnych, wskutek czego w przyszłym roku OFS - odpowiadając na realne zapotrzebowanie - znacznie ograniczy imprezy dla dorosłych i skupi się na imprezach, rajdach i wycieczkach dla dzieci i młodzieży oraz na integracyjnych imprezach i wycieczkach na rzecz swoich członków.  

Co w 2012

W przypadku dofinansowania imprez OFS przez Gminę, dzieci i młodzież w 2012 roku nadal będą jeździć z nami za symboliczną opłatę (w przypadku rajdów i wycieczek jednodniowych będzie to 1-15 zł za osobę, w zależności od odległości do zwiedzanych miejsc oraz statusu członkowskiego). W planach na 2012 rok przewidujemy rajdy po Beskidach, Jurze, Sudetach i Przedgórzu Sudeckim oraz wycieczki jednodniowe, zarówno górskie terenowe jak i miejskie. Planujemy również 2-tygodniowy obóz letni dla dzieci i młodzieży nad morzem (po dwóch latach przerwy). Przypominamy, że jak dotąd – w latach 2006-2009 – OFS w oparciu o swoją kadrę zorganizował aż siedem takich obozów (m. in. w Starym Borku, Kołobrzegu, Świnoujściu, Gdańsku-Świbnie i Sarbinowie), zarówno wypoczynkowych, jak i sportowych, w których wzięło udział ponad 300 osób – dzieci i młodzieży. W 2012 roku nie zabraknie również tradycyjnego Memoriału Pływackiego im. Stanisława Dziedzica.

Szczegółowy plan imprez ukaże się na naszej stronie internetowej w styczniu. Na pewno każdy z odwiedzających naszą stronę znajdzie coś interesującego dla siebie. Pozdrawiamy i zapraszamy!
 

Powrót


Wycieczka integracyjna

Wycieczka integracyjna


Logowanie