Obywatelskie Forum Samorządowe

ZAPISY - Rajd pieszy plus

Termin imprezy: 12.09.2020

Rajd pieszy plusTatry Zachodnie: Baraniec, Tatralandia (odwołana)

12 września, godz. 6-22

Baraniec | Tatralandia

OPCJA PIESZA:

Żarska Dolina [Žiarska dolina] → Goły Wierch [Holý vrch] → Baraniec [Baranec, Veľký vrch] → Žiarske sedlo → (Rohacz Płaczliwy [Plačlivé] → Smutna Przełęcz [Smutné sedlo]) → pod Homolkou → Žiarska dolina

OPCJA "PLUS" (alternatywna - PŁAWNA):

Aquapark TATRALANDIA, Liptovský Mikuláš

Koszt 70 /os. (w cenie: przejazd autokarem ~400 km, ubezpieczenie, przewodnik, dobry i ciepły uśmiech organizatorów).
Szlaki piesze: górskie 16,5 km → 7,5 h (+1,2 km → 1 h, dla chętnych) – najwyższy punkt 2185 m n.p.m., najniższy punkt 877 m n.p.m., schronisko na trasie, czas na obiad, dla chętnych

Baraniec - profil trasy

Wstępy: nieobowiązkowe, zgodnie z cennikiem TATRALANDII, we własnym zakresie, dla chętnych

Tatry Zachodnie to niesamowite krajobrazy, długie doliny, lasy, górskie strumienie, potężne drzewa, polany, przyroda... A powyżej lasu przestrzeń i piękne widoki. To kilkadziesiąt szczytów, setki kilometrów szlaków i przepiękne doliny. Szlak z Doliny Żarskiej jest bardzo atrakcyjny widokowo i oferuje rozległe panoramy na niemal całe pasmo. Startujemy i kończymy we wspomnianej Dolinie Żarskiej – górujący nad nią Baraniec (2185 m n.p.m.) jest trzecim co do wysokości wierzchołkiem Tatr Zachodnich, a z racji położenia na obszarze naszych sąsiadów, jest szczytem znacznie mniej „zadeptanym” niż wiele polskich dwutysięczników – słowacka część Tatr jest zdecydowanie bardziej rozległa i dzika, a zatem jakże kusząca! Widoki są tu wyborne, a przejście nie jest trudne. Przy dobrej pogodzie chętni będą mogli zahaczyć o Rohacz Płaczliwy!

W Tatralandii goście mają do dyspozycji 14 basenów (latem), z których 10 czynnych jest przez cały rok. W basenach z wodą morską w Tropical Paradise można nieprzerwanie korzystać z pozytywnych efektów terapii thallasso (leczenie morzem). Odkryj tropikalny raj ukryty na słowackim Liptowie, z całoroczną temperaturą powietrza 30 st. C i morzem zabawy. W obiekcie jest kompleks 21 saun, łaźni parowych, kąpieli i masaży wodnych - Tropical Paradise Tatralandia i Wellness Centre.
Słona woda w krytym basenie White Lagoon o temperaturze 34-36 st. C ma niemal identyczny skład jak woda w Adriatyku. Zawarte w niej minerały krystalizują na skórze, przynosząc jej ukojenie i nadając jej gładkość. Kąpiele w słonej wodzie wspomagają regenerację i procesy odnowy komórkowej, zwiększają stężenie żelaza we krwi. Ponadto słona woda ma naturalne działanie antyseptyczne. Bubble Pool to kolejny kryty basen z unikalną słoną wodą o temperaturze 34-36 st. C. Słona woda wspomaga oczyszczanie organizmu i wzmacnia odporność. Skorzystaj podwodnych masaży leżąc na ławce lub leżaku albo wypróbuj gejzer powietrzny. Thalsso therapia pomaga na problemy skórne, reumatyzm, kontuzje sportowe, poprawia morfologię krwi i niweluje cellulit. W basenie z czystą wodą o temperaturze 34-36 st. C czeka Cię absolutne odprężenie. Leżaki i dysze masujące to elementy wodnego relaksu. Z basenu można podziwiać replikę hiszpańskiego galeonu - okrętu, który często był wykorzystywany przez piratów. Dopełnieniem tropikalnego klimatu są orzeźwiające drinki serwowane w barze wodnym Barbados. Basen z czystą wodą zapewnia relaks na dmuchanych materacach, ławce masującej lub przy gejzerach powietrznych, które zapewniają masaż tylnych partii ciała, pleców i nóg. Thermal Pool to basen zewnętrzny wypełniony wodą termalną, podzielony na część sportową (36 st. C) i relaksacyjną (40 st. C). Woda termalna, która ma dobroczynny wpływ na układ ruchu i układ oddechowy, jest doprowadzana z głębokości ponad 2,5 km. Na tej głębokości ma temperaturę 60,7 st. C i zawiera część wód z paleogenicznego morza. Dmuchane materace i siedziska oraz dysze wodne zapewniają doskonały relaks. Z kolei odkryty basen z wodą o temperaturze 30 st. C dostępny przez cały rok. Ruch na świeżym powietrzu i woda termalna hartują ciało, mają także dobroczynny wpływ na układ ruchowy i oddechowy. Mało? Przygoda i zabawa dla małych i dużych - eksplorowanie życia pod taflą wody w basenie do nurkowania. Jeśli podglądanie rybek i korali to za mało, zachęcamy do udziału w podwodnych zabawach i poszukiwań zaginionego skarbu. Basen z czystą wodą o temperaturze 34-36 st. C . W krytym basenie z czystą wodą o temperaturze 32 st. C można korzystać z podwodnych masaży, leżaków, dysz masujących i perełkowych, a także części pływackiej ze sztuczną falą. Intymną atmosferę podkreśla podwodne oświetlenie.
28 zjeżdżalni i rur – w tym 22 latem i 6 czynnych przez cały rok. Skorzystaj z Photopointu i zrób sobie zdjęcie podczas szalonej jazdy na zjeżdżalniach Tornado i Boomerang Raft Ramp. Mało? Marzysz o oceanie, falach i surfowaniu? Dzięki kompleksowi z indoorowym symulatorem surfingu w Tatralandii możesz poczuć wysokie fale także na Liptowie. Do tego w obiekcie dostępne są sklepy, bary i restauracje.
Więcej - https://www.tatralandia.sk/pl/ →

ZGŁOSZENIA wyłącznie zaproszone osoby, zaproszenia SMS będą w pierwszej kolejności kierowane do osób, które biorą udział w pozostałych tegorocznych wyjazdach OFS.

ZAPISYwyłącznie na podstawie zgłoszeń SMS w odpowiedzi na zaproszenia jw., osobiste, wraz z pełną wpłatą jw. w dniach [informacja w zaproszeniu] (dotyczy wszystkich – również członków!). Ilość miejsc ograniczona.

Nie pasuje Ci termin wpłaty lub masz pytania?
Zadzwoń pod nr tel.
501868896.

Zapisy zostały zablokowane przez organizatora.


Powrót do spisu →Wycieczka 1-dniowa

Wycieczka 1-dniowa

Rajd pieszy plus

Rajd pieszy plus


Logowanie