Imprezy_i_zapisy - Obywatelskie Forum Samorządowe - Szlakiem Morawskiego Wina
Obywatelskie Forum SamorządoweZAPISY - Wycieczka

Termin imprezy: 21-22.09.2019

WycieczkaSzlakiem Morawskiego Wina

21-22 września, godz. 5-22 (wycieczka 2-dniowa)

Pavlov
(Dívčí Hrad - Děvičky/Sirotčí hrádek), Mikulov, Valtice, Lednice, Čejkovice

Koszt: 399 zł (349 zł przy zapisie do dnia 8 lutego na obie tegoroczne wycieczki wielodniowe, członkowie zw. OFS 299 zł) + 1 zł darowizny na opłatę manipulacyjną, w tym: ubezpieczenie, przejazd autokarem, 1 nocleg w hotelu**** (pokoje 2-3 os. z łazienkami), 1 obiad (I dnia), 1 śniadanie (II dnia), przewodnik

Dodatkowo obowiązkowe wstępy i degustacje z zimną płytą po ok. 1300 CZK (zbierane w autokarze - degustacje są kosztowne, ale konieczne do wypełnienia celu wycieczki - nie ma dla nich alternatywy)

Szlaki dla chętnych: ok. 3,2 + 1,2 + 3 km - 1,5 + 0,5 + 1,5 h, łatwe

Wymagane paszporty lub dowody osobiste!
UWAGA! Wyjazd/powrót przez Czechowice-Dziedzice Północ, Południowe i Lipowiec
UWAGA! Wyjazd integracyjny (osoby, które chcą się integrować, są preferowane)
  • odbiór wejściówek zaliczkowych, po wpłaceniu darowizny (100 zł) i podpisaniu klauzuli informacyjnej RODO, dla osób zapisanych w I terminie (do 8 lutego): 11-18 lutego (dla osób zapisanych po 8 lutego - informacja zostanie przesłana SMS-em) we wskazanym SMS-em miejscu
  • odbiór wejściówek finalnych, po wpłaceniu darowizny: 1-8 sierpnia we wskazanym SMS-em miejscu

Wycieczka do Mikulova i okolic (park krajobrazowy Pálava) szlakiem morawskiego wina, winnic, wapiennych skał, romantycznych ruin zamków i pięknej architektury. Mikulov z pewnością zaliczyć można do najpiękniejszych czeskich miasteczek. Usytuowane niesamowicie malowniczo miasto czyni wrażenie magiczne i przywodzi nas w zupełnie inne rejony świata, choćby do Toskanii, zwłaszcza że na okolicznych wzgórzach najpowszechniej uprawianą rośliną jest winorośl. W 1232 roku do Čejkowic przybyli z Francji i osiedlili się rycerze zakonu templariuszy, budując tutaj piwnice winne, największe w Europie Środkowej - pierwszy cel naszych eksploracji. Dalej, dotrzemy do wioski winiarskiej Pavlov (jej początki sięgają XI wieku), pełnej winnic i tradycyjnych dworków wiejskich z frontonami z XVIIII wieku. Tutaj też zdegustujemy kilka lokalnych win w tradycyjnej piwniczce... Chętnych zabierzemy na krótki szlak na malowniczo położone jurajskie, romantyczne ruiny Dziewczęcego Grodu i Sierocego Zamku, z których rozciągają się przepiękne panoramy. Wokół zamków rodu Liechtensteinów w Lednicach i Valticach (jeden z nich zwiedzimy) zobaczymy z kolei wyjątkowy kompleks parkowy pełen szlachetnych drzew, romantycznych budowli, stawów i przepięknych zakątków, wpisany na listę UNESCO, nazywany Ogrodem Europy. A okolicę podziwiać będziemy mogli z... minaretu! Nocujemy na mikulowskiej starówce - nasz hotel oferuje m.in. restaurację serwującą potrawy kuchni czeskiej i morawskiej, własny browar a także zaplecze odnowy biologicznej z basenem na dachu, strefę wellness, sauny i łaźnie a nawet... winne kąpiele (za dodatkową odpłatnością). Przy hotelu - wszelkie atrakcje starego miasta! Będziemy mogli podziwiać zabytki (spacer - dla chętnych) i posiedzieć przy kieliszku doskonałego, tutejszego wina! Chętnych szlakowych wyzwań i pokutnej wspinaczki zabierzemy także na górujący nad Mikulovem Svatý kopeček (znany m.in. z drogi krzyżowej i XVII/XVIII-wiecznych kaplic), z którego rozciąga się przepiękna panorama Mikulova.

Plan imprez wyjazdowych (w broszurze pdf) można pobrać tutaj >>>

Zapisy dla członków: 23-31 stycznia (po tym terminie ruszają zapisy otwarte i nie możemy zagwarantować miejsc) - poprzez e-mail na ofs@o2.pl.

Zapisy trwają w miarę dostępności miejsc - ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Aktualnie BRAK WOLNYCH MIEJSC - wpisz się na listę rezerwową, a jeśli miejsce się zwolni - poinformujemy Cię o tym (miejsca mogą się zwolnić np. gdy ktoś zapisany nie wpłaci zaliczki w terminie lub zrezygnuje).

Termin zapisów upłynał z dniem 19.09.2019


Powrót do spisuWycieczka integracyjna

Wycieczka integracyjna


Logowanie