Obywatelskie Forum SamorządoweZAPISY - Rajd pieszy

Termin imprezy: 12.05.2018

Rajd pieszyRudawy Janowickie: Raszów - Ostra Mała - Bukowiec

12 maja, godz. 5-24

Koszt: 65/55/30 zł (grupa kosztowa D, w tym: ubezpieczenie, przejazd autokarem, przewodnik)
Szlak: Raszów - Wielka Kopa - Rędziny - Czarnów - Skalnik - Ostra Mała - Bukowiec (ok. 22 km, 7,5-8 h, średni)
Schronisko(a) na szlaku: TAK
Czas na obiad: TAK
Wstępy płatne: TAK, nieobowiązkowe (płatność we własnym zakresie, szacunkowy koszt - zgodnie z informacjami jak w wiadomości SMS przed wyjazdem)

Wyjazd/powrót: dworzec autobusowy w Czechowicach-Dziedzicach, stanowisko nr 1 (kurs dojazdowy i powrotny przez Północ, Dziedzice, Lipowiec, Czechowice Południowe i MOSiR - w kolejności i zgodnie z informacjami jak w wiadomości SMS przed wyjazdem)

W AUTOKARZE:
Możliwość przebywania bez obuwia na nogach tudzież spożywania pokarmów brudzących bądź/i wydzielających wyraźną woń mogącą zostać uznaną za niepożądaną tudzież przechowywania rzeczy zagrażających bezpieczeństwu lub/i czystości lub/i sympatycznej atmosferze, wg miary i uznania organizatora: dla dobrego współżycia z resztą towarzyszy rajdu/wycieczki - NIE (dozwolone w donosicielstwie, niestrudzenie ścigane, surowo represjonowane brakiem możliwości udziału w kolejnych impezach, a częściowo zalecane - o ile konieczne - natomiast na postojach - poza autokarem).

Po dwóch latach wracamy w Rudawy Janowickie, ale tym razem w ich południową część. Skalnik (945 m n.p.m.) to najwyższy szczyt pasma - są tu m.in. pobudzajace wyobraźnię fantazyjne kształty skał (m.in. „Konie Apokalipsy”), skalne stopnie i platformy widokowe, a nawet... gołoborza. W malowniczo położonym Czarnowie jest świątynia hinduistyczna (!) a zarazem ekologiczna farma Hare Kryszna. W niepozornym Raszowie znajduje się mauzoleum potężnej, rycerskiej rodziny Schaffgotschów, gdzie możemy spotkać wiele jedynych w swoim rodzaju renesansowych nagrobków, m.in. słynne nagrobki tumbowe. W będącym celem naszej wędrówki Bukowcu zobaczymy pałac, park z cennym drzewostanem, folwark, Świątynię Ateny, herbaciarnię, ruiny opactwa, wieżę widokową, Dom Ogrodnika i Krąg Druidów, a także wiekowe krzyż pokutny i kamień choleryczny...

Zasady zapisów >>>

Koszty

Termin zapisów upłynał z dniem 10.05.2018


Powrót do spisuWycieczka integracyjna

Wycieczka integracyjna


Logowanie