Obywatelskie Forum SamorządoweZAPISY - Wycieczka

Termin imprezy: 21.04.2018

WycieczkaBrama Lubawska

21 kwietnia, godz. 5-24

Koszt: 65/55/30 zł (grupa kosztowa D, w tym: ubezpieczenie, przejazd autokarem, przewodnik)
Zwiedzane miejsca: Broumov, Krzeszów, Chełmsko Śl., Betlejem
Szlak dla chętnych: NIE (tylko krótkie odcinki spacerowe)
Czas na obiad: TAK
Wstępy płatne: NIE, nieobowiązkowe (płatność we własnym zakresie, szacunkowy koszt - zgodnie z informacjami jak w wiadomości SMS przed wyjazdem)
Wymagane paszporty lub dowody osobiste!

Wyjazd/powrót: dworzec autobusowy w Czechowicach-Dziedzicach, stanowisko nr 1 (kurs dojazdowy i powrotny przez Północ, Dziedzice, Lipowiec, Czechowice Południowe i MOSiR - w kolejności i zgodnie z informacjami jak w wiadomości SMS przed wyjazdem)

W AUTOKARZE:
Możliwość przebywania bez obuwia na nogach tudzież spożywania pokarmów brudzących bądź/i wydzielających wyraźną woń mogącą zostać uznaną za niepożądaną tudzież przechowywania rzeczy zagrażających bezpieczeństwu lub/i czystości lub/i sympatycznej atmosferze, wg miary i uznania organizatora: dla dobrego współżycia z resztą towarzyszy rajdu/wycieczki - NIE (dozwolone w donosicielstwie, niestrudzenie ścigane, surowo represjonowane brakiem możliwości udziału w kolejnych impezach, a częściowo zalecane - o ile konieczne - natomiast na postojach - poza autokarem).

To tędy, przez „wrota trzech kultur”, wśród zaskakujących zabytków i zadziwiającej przyrody, wędrowali ongiś kupcy... W Bramie Lubawskiej - obniżeniu w łańcuchu Sudetów, między Karkonoszami a Górami Kamiennymi, wolniej płynie czas, jest czym oddychać i co chłonąć... Przez wieki rejon ten kształtowały trzy kultury – polska, czeska i niemiecka, a od XIII wieku były to ziemie Cystersów, po których pozostałością jest monumentalny Krzeszów - arcydzieło sztuki późnego baroku, ucieleśnienie sakralnego przepychu i zabytek klasy zerowej. Z kolei w położonym nieopodal, zapomnianym Chełmsku Śląskim (Schoembergu) - byłym ośrodku sukiennictwa - zobaczymy bezcenne, jedyne w Polsce XVIII-wieczne Domy Tkaczy Śląskich („11 Apostołów”). Zawitamy także do czeskiego Broumova (klasztor - perełka architektury barokowej, z licznymi rzadkimi zabytkami i unikalną, średniowieczną kopią całunu turyńskiego).

Zasady zapisów >>>

Koszty

Termin zapisów upłynał z dniem 19.04.2018


Powrót do spisuWycieczka integracyjna

Wycieczka integracyjna


Logowanie